Kościół Dziecięcy

Każda niedziela 11:00-13:00

„Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie i nie zabraniajcie im. Albowiem do takich należy Królestwo Boże.” Łuk. 18:16

Kiedy: każda niedziela, godz. 11:00-13:00 (równolegle z nabożeństwem Kościoła)

Gdzie: Zbór „Dom Boży” ul. Białostocka 22, Warszawa

Kto: dzieci w wieku 3-14 lat

Lider: Ewa Górska

Dla nas dzieci nie są Przyszłością Kościoła, ale jego Teraźniejszością. Są ważne tu i teraz, niezależnie od wieku. Mają dostęp do tego samego Ducha Bożego co dorośli i mogą razem z nimi budować Królestwo Boże na Ziemi. Zależy nam na tym, aby włączać je czynnie w życie Kościoła. Pomagamy im w tym, pokazując jak mogą służyć innym tym, co mają, czym je Bóg obdarował. Dzieci modlą się o dorosłych i razem z nimi, są w zespole, który poprzez muzykę i śpiew uwielbia Boga, dzielą się Bożym Słowem, tworzą z dorosłymi niedzielne nabożeństwa.

Jak to wygląda w praktyce? Przez trzy niedziele w miesiącu podczas zajęc z dziećmi, które odbywają się równolegle z nabożeństwem w Kościele, uczymy się, jak żyć z Bogiem na co dzień i przygotowujemy się do aktywnego udziału w życiu Kościoła. Ważne jest dla nas to, aby każde dziecko miało osobistą relację z Bogiem, doświadczało Jego obecności, która zmienia je i pokazuje, jak bardzo są kochane i fajne. Czwarta niedziela w miesiącu jest tzw. nabożeństwem rodzinnym, gdzie od początku do końca dzieci są z dorosłymi, razem tworzą ten czas i usługują sobie nawzajem.

Oprócz niedzielnych nabożeństw każdego roku w czerwcu organizujemy weekendowe spotkania dla dzieci z całej Polski. Jest to czas świetnej zabawy, poznawania Bożego Słowa, okazja do spotkania się z Bogiem i rozpoczęcia niezwykłej przygody z Nim, która nie kończy się po powrocie do domu. Latem organizowane są obozy, na których dzieci nie tylko mają szansę poznać Boga, ale także wypocząć przed kolejnym rokiem szkolnym. Informację o spotkaniach dla dzieci i obozach znajdziesz tu.

about